2019 HIGH SCHOOL FOOTBALL: Varsity games by playing date

Published Monday, July 29th, 2019

 

HobbsDailyReport.com

2019 VARSITY FOOTBALL BY PLAYING DATE

(all games at 7:30 p.m.)

 FRIDAY, AUGUST 23

 Alexander Central at Hibriten

Bandys at St. Stephens (E)

Bunker Hill at Newton-Conover

Draughn at W. Lincoln (E)

Highland Tech at E. Burke

Lincolnton at Stuart Cramer

Maiden at Fred T. Foard

McDowell at R-S Central

N. Lincoln at Parkwood

Patton at N. Buncombe

Asheville Roberson at Watauga

Shelby at Freedom

Southlake Christian at Lake Norman Charter

Statesville at Hickory

W. Caldwell at S. Caldwell

W. Iredell at Winston-Salem Atkins (E)

 FRIDAY, AUGUST 30

Alexander Central at Wilkes Central

E. Burke at McDowell

E. Lincoln at E. Rowan

E. Rutherford at N. Lincoln

Fred T. Foard at Bandys

Freedom at Draughn

Hibriten at Hickory (E)

Lake Norman Charter at Pine Lake Prep

R-S Central at Patton

St. Stephens at Bunker Hill

S. Caldwell at Maiden

S. Iredell at W. Iredell

South Point at Lincolnton

Watauga at Ashe County

W. Caldwell at N. Wilkes

FRIDAY, SEPT. 6

Northwestern Foothills 2A

Draughn at Fred T. Foard

Others

Bandys at S. Caldwell

Cherryville at W. Lincoln

E. Burke at Freedom

E. Lincoln at Ashbrook

Hibriten at Ashe County

Lincolnton at N. Gaston

Maiden at Bunker Hill

McDowell at Patton

Newton-Conover at Hickory

N. Lincoln at W. Caldwell

Patton at McDowell

Statesville at Alexander Central

Watauga at Winston-Salem Reagan

FRIDAY, SEPT. 13

 Ashe County at W. Caldwell

Bunker Hill at Bandys

Draughn at Cherryville

E. Gaston at Lincolnton

Freedom at Patton

Hickory at Hunter Huss

Lake Norman Charter at Highland Tech

Mitchell County at McDowell

Newton-Conover at Hendersonville

N. Gaston at E. Lincoln

St. Stephens at Maiden

S. Caldwell at Hibriten

S. Iredell at Alexander Central

W. Iredell at Statesville

W. Lincoln at Fred T. Foard

Wilkes Central at Watauga

FRIDAY, SEPT. 20

 Ashbrook at Watauga

Avery County at Draughn

Bessemer City at N. Lincoln

Burns at Newton-Conover

E. Lincoln at E. Gaston

Fred T. Foard at St. Stephens

Freedom at Crest

N. Iredell at W. Iredell

Olympic at Alexander Central

S. Caldwell at R-S Central

W. Lincoln at E. Burke

Winston-Salem Reagan at Hickory

 FRIDAY, SEPT. 27

South Fork 2A

Bandys at Maiden

Lake Norman Charter at E. Lincoln

Lincolnton at Newton-Conover

N. Lincoln at W. Lincoln

Northwestern Foothills 2A

Draughn at W. Iredell

E. Burke at W. Caldwell

Fred T. Foard at Patton

Hibriten at Bunker Hill

Northwestern 3A-4A

Hickory at McDowell

St. Stephens at Freedom

S. Caldwell at Watauga

FRIDAY, OCT. 4

South Fork 2A

Lincolnton at E. Lincoln

Maiden at W. Lincoln

Newton-Conover at Bandys

N. Lincoln at Lake Norman Charter

Northwestern Foothills 2A

Bunker Hill at Fred T. Foard

Hibriten at W. Caldwell

Patton at Draughn

W. Iredell at E. Burke

 Northwestern 3A-4A

Freedom at Hickory

McDowell at St. Stephens

Watauga at Alexander Central

 FRIDAY, OCT. 11

 South Fork 2A

Bandys at Lincolnton

E. Lincoln at N. Lincoln

Lake Norman Charter at Maiden

W. Lincoln at Newton-Conover

Northwestern Foothills 2A

Draughn at Bunker Hill

E. Burke at Patton

Fred T. Foard at Hibriten

W. Caldwell at W. Iredell

Northwestern 3A-4A

Alexander Central at Freedom

Hickory at Watauga

S. Caldwell at McDowell

Others

St. Stephens at N. Iredell

FRIDAY, OCT. 18

South Fork 2A

Bandys at E. Lincoln

Lincolnton at W. Lincoln

Maiden at N. Lincoln

Newton-Conover at Lake Norman Charter

Northwestern Foothills 2A

Bunker Hill at E. Burke

Fred T. Foard at W. Caldwell

Hibriten at Draughn

Patton at W. Iredell

Northwestern 3A-4A

Freedom at S. Caldwell

McDowell at Alexander Central

Watauga at St. Stephens

FRIDAY, OCT. 25

South Fork 2A

E. Lincoln at Maiden

Lake Norman Charter at Lincolnton

N. Lincoln at Newton-Conover

W. Lincoln at Bandys

Northwestern Foothills 2A

E. Burke at Hibriten

W. Caldwell at Patton

W. Iredell at Bunker Hill

Northwestern 3A-4A

Hickory at S. Caldwell

McDowell at Watauga

St. Stephens at Alexander Central

FRIDAY, NOV. 1

South Fork 2A

Bandys at Lake Norman Charter

Lincolnton at N. Lincoln

Newton-Conover at Maiden

W. Lincoln at E. Lincoln

Northwestern Foothills 2A

Bunker Hill at Patton

Draughn at W. Caldwell

Fred T. Foard at E. Burke

Hibriten at W. Iredell

Northwestern 3A-4A

Alexander Central at Hickory

S. Caldwell at St. Stephens

Watauga at Freedom

 FRIDAY, NOV. 8

 South Fork 2A

E. Lincoln at Newton-Conover

Lake Norman Charter at W. Lincoln

Maiden at Lincolnton

N. Lincoln at Bandys

Northwestern Foothills 2A

E. Burke at Draughn

Patt0n at Hibriten

W. Caldwell at Bunker Hill

W. Iredell at Fred T. Foard

Northwestern 3A-4A

Alexander Central at S. Caldwell

Freedom at McDowell

Hickory at St. Stephens

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *